flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судову реформу затвердять в лютому, - АП

02 лютого 2015, 14:10

  «Чим швидше ми почнемо процес судової реформи, тим більше в нас шансів провести цю реформу ефективно», — підкреслив заступник глави АП Олексій Філатов у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна». Він уважає, що «практично всі істотні позитивні пропозиції» з інших 5 законопроектів ураховані в проекті №1656.


Пояснюючи причину, чому Рада з питань судової реформи при Президентові, координатором якої він є, відмовилася від ліквідації господарських судів, заступник глави АП відзначив неспроможність аргументів промоутерів цієї ідеї. «Суди страждають від корупції незалежно від їх спеціалізації. Якщо корупційні гроші з госпсуду перейдуть до загального суду, то судова система менш корумпованою не стане», — завважив О.Філатов, додавши, що якість судочинства при цьому точно не покращиться.

Не згодні на вул. Банковій і з тим, що ліквідація гозпсудів дозволить скоротити витрати на їх утримання. За даними заступника глави АП, «госпсуди генерують більший обсяг судового збору, який іде на утримання судової системи».

«Позитиву ми не доб’ємося, а негатив отримаємо, не кажучи вже про те, що перехідний період може створити деякий хаос, пов’язаний з переданням справ, переведенням суддів і т.д.», — підсумував О.Філатов.

У той же час пріоритетом судової реформи заступник глави АП називає очищення суддівського корпусу від корупціонерів, непрофесіоналів і політично заангажованих осіб. За його твердженням, «дуже багато представників суддівського корпусу самі виступають за проведення атестації, яка дозволить його очистити». Як підрахували на вул. Банковій, на її проведення у вищих спецсудах піде рік. Потім ВККС зможе зайнятися суддями апеляційної та першої інстанцій.

Також О.Філатов висловив упевненість, що в парламенті консенсус буде знайдений і проблем з ухваленням закону в другому читанні не виникне.

Нагадаємо, що 13 січня ВР проголосувала за те, щоб профільний комітет доопрацював обидва законопроекти (№№1497 і 1656) і вніс їх на розгляд у другому читанні.