Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 29.03.2019 року в Іванівському районному суді Одеської області керівником апарату Іванівського районного суду Одеської області Черновою-Наріжною Оксаною Анатоліївною, начальником відділу «Іванівського бюро правової допомоги» Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД Почтарем Вадимом Анатолійовичем та працівниками Іванівського районного суду Одеської області проведено круглий стіл на тему: «Насильство в сім’ї».
В ході зустрічі керівник апарату суду наголосила, що на сьогоднішній день однією з найпоширеніших проблем в Україні є насильство в сім’ї. За визначенням Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», насильство в сім'ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти.
Помічник судді Лисенко Юлія Миколаївна розповіла, що потрібно робити у випадках прояву насильства в сім’ї, та наголосила, що в першу чергу необхідно звертатися по допомогу:
Під час проведення круглого столу, начальник відділу Іванівського бюро «Безоплатна вторинна правова допомога» Почтар Вадим Анатолійович ознайомив присутніх з програмою Міністерства юстиції «Я маю право» та на її виконання роздав присутнім інформаційні буклети для розповсюдження серед відвідувачів Іванівського районного суду Одеської області.
На завершення зустрічі, керівник апарату суду подякувала всім присутнім за участь у даному заході і зазначила, що законодавство про попередження насильства в сім'ї наділяє нас досить широкими можливостями щодо звернення до органів та установ за допомогою у ситуації сімейного насильства, що тягне за собою вжиття визначених заходів по його запобіганню. Захист від насильства врегульований навіть на міжнародному рівні, про що свідчать ратифіковані Конвенції. Проте законодавство з питань попередження сімейного насильства стане ефективним інструментом захисту від насильства в родині лише за умови широкого доступу до інформації із проблеми профілактики насильства в сім'ї, плідного співробітництва громадських організацій та органів влади й місцевого самоврядування, а також активної протидії кожного з нас в цьому принизливому для людської гідності явищу. Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.